logo

O nás Aktuality Bohoslužby Události - fotogalerie Historie církevní obce Historie chrámu Ikonostas Svatováclavské legendy Kontakty Odkazy

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktuality a oznámení:

Dne 28.9.2019 v sobotu od 9:00 se na chrámový svátek bude konat sv. liturgie.
(barva rouch červená)

Dne 8.5. 2019 se bude konat tradiční pouť na horu Říp.

Rozpis bohoslužeb ve velkém postu u sv. Václava v Litoměřicích zde.


Paschální poselství Posvátného Synodu zde.

Na pravoslavné Vánoce se objevil v Litoměřickém deníku článek o chrámu svatého Václava a novém duchovním správci Ivanovi Hadravovi. Čtěte zde.

Poselství posvátného synodu k svátkům Narození Páně zde.

Dne 16.12.2018 se bude konat po liturgii panychida ke 40. dni zesnutí o. Marka, odchod na hřbitov v 11:30 od chrámu sv. Václava.


Oznamujeme smutnou zprávu.Ve večerních hodinách v úterý 6. listopadu 2018 zesnul po tragické nehodě archimandrita ThDr. Marek Krupica, Th.D. Prosíme o vaše modlitby.
Zdroj: https://litomericky.denik.cz/zpravy_region/zemrel-litomericky-pravoslavny-knez-archimandrita-thdr-marek-krupica-20181107.html


Více na pp-eparchie.


Dne 8.5. 2018 se konala tradiční pouť na horu Říp.
Zde krátký záznam.

Na Tomášovu neděli dne 27.4.2014  nás poctil návštěvou vladyka Jáchym, byla sloužena archijerejská liturgie ( foto zde ).

V letošním roce si připomínáme 1150. výročí příchodu slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. CZE. RUS. GBR. DEU.


Dne 29.9.2012 v našem chrámu vystoupí pěvecký sbor Ještěd. Více informací zde.
Fotografie od účastníků nádherné liturgie : Fotogalerie 1.
                                                              Fotogalerie 2.


Čeká nás veliká sláva, na chrámový svátek dne 28.9.2011, nás navštíví Jeho Blaženost meropolita Kryštof. Jeho rukou bude vysvěcen o. Diakon Miroslav Šantin na kněze.(foto)

Začátkem května 2011 byla v našem chrámu, instalována IP kamera. Nyní je možné sledovat všechny události online. Přístup na kameru zde.
( Plně funkční i zvuk v Internet Exploreru po instalaci ActiveX modulů, pro zvuk nutno instalovat dekodér, postup dole na stránce.)

 
S potěšením vám sdělujeme, že dne 15.2. 2011 na svátek Setkání Pána se Simeonem byl            v chrámu sv. Petra a Pavla v Karlových Varech o. Pavel Hempel vysvěcen na kněze metropolitou volokolamským Ilarionem. (foto)

             Nové ikony za oltářem

Na krásnou ikonu Bohorodičky navazují nové ikony za oltářem, instalovány v září 2010. Ukázky si můžete prohléhnout ve fotogalerii                                                                                                        
 

                                                         Nová ikona Bohorodičky

Ve druhé polovině roku 2009 byla na čelní stěně instalována nová ikona Bohorodičky, nádherné zpracování jako ochránkyně Litoměřic. Jako pozvánku si můžete prohlédnout ukázky ve fotogalerii.

Nový ikonostas

Těsně před koncem právě minulého roku byl v našem chrámu postaven nový ikonostas. Na jeho instalaci přijel osobně dohlédnout ikonograf Michail Adler Procenko z Krymu, který psal všechny ikony, jež jsou jeho součástí. Jak probíhala stavba si můžete prohlédnout ve fotogalerii. S novým ikonostasem byl z Krymu přivezen i nový oltář. Jeho předpokládané svěcení se uskuteční po Pasše.

 

 

 

 

 

 

 Pokud chcete o plánovaných akcích získat bližší informace, nebo se jich zúčastnit kontaktujte o.Ivana.

V chrámu sv. Václava v Litoměřicích již stojí nový ikonostas.
více zde...

 

Proces jeho stavby můžete podrobněji vidět zde...

Jak postupně vznikaly jednotlivé ikony
více zde...